یادداشت پنجم از آرشیو وبلاگ قبل + کامنت بنفشه


- هرچه چشم کشیدم توی دفترم ، خیره ست به ساق پای یکی بیرون پنجره . هر چه نگاه تَرَش می کنم انگار ، کج تر می رود از من دور تا بیرون در ! 

 گوش که می کنم به صدای خودم ، حروف ساده اسمهای آشناست که هجی می کنم در گوش خودم ، با خودم ، حرف می زنم مدام ، امروز ، نمی شناسم کسی را . نگاه هر که می کنم نمی شناسم ، اسم کسی را ، نمی شناسم امروز .

خط می کشم برای خودم ، چشم می کشم امروز ، و هر چه چشم کشیده ام ...

 یکی مدام دست مرا خط می زند امروز . 

 

-  یکی مدام دست تو را خط می زند امروز...
یکی مدام دست مرا خط می زند امروز...
پروانه ام کلاغ شد و چشمهای تو دست
مرا باد
تو را باد...
دفتر نقاشی ات را جای دیگری بگذار .


/ 10 نظر / 18 بازدید
محمد آشور

عالی بود مخصوصا : امروز نمی شناسم کسی را / نگاه هر که می کنم نمی شناسم / اسم کسی را نمی شناسم امروز را زياد؛ زياد دوست داشتم بهار!

مينا

يکی مدام دست مرا/ يکی مدام دست تو را . . .

حرف مهر در باره ی دوستان مطرودی

آیا پیش کشیدن بحث یعنی تایید ؟ من می گویم این بچه ها هستند و دارند شعر می نویسند و از شعر حرف می زنند و ادعا هایی هم دارند . بله می شود اصلن نادیده و ناشنیده گرفت شان . اما این آسان ترین کار است . من نظرم را به برخی از این ها گفته ام در مورد شعر ها و دیدگاه های شان . گفتم بهشان اغلب متن هایی که تولید می کنید ، هنوز در قد و قامت یک متن متعهد حرفه ای نمی توانند با من مخاطب طرف شوند. خب این عیب بزرگی ست که نمی شود با هیچ دیدگاهی توجیهش کرد . از سویی منکر استعداد و نوعی نگاه نو در کار این ها هم نیستم . دلم می خواهد کمک شان کنم ( اگر بشود ) تا این توانایی در قلمرو شعر فارسی بشکفد . چرا ؟ چون مشتاق خواندن شعر تازه و غافلگیر شدنم . در اصلن می خواهم جیب خودم را پر کنم! من با بسیاری از حرف های آرش قربانی موافقم و گمان می کنم دوستان مطرودی باید این حرف ها را جدی بگیرند. این که برخی از مطرودی ها تیغ برداشته اند و به زعم خود می خواهند گردن ما را بزنند ، دلیل نمی شود که من هم همان کنم . شعر خلاق گردنش از مو باریک تر است ، ولی برده شدنی و بریده شدنی نیست. خیال تان تخت!

مهرداد فلاح

ماسک برداری از بهار! من که می پسندم... .. .. .. چه سود؟

رضا

چه چشم های تيزی! شروعش معرکه است...

کيومرث

آبی مهتاب گرمی آفتاب بر تن سيمين من بتاب

ميم

سلام زيبا بود خصوصا آنجا که گفتيد cheers ماهرانه بود. مثل بقيه نوشته هاتون...............